Logo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Táto stránka obsahuje usmernenia a súhrn prijatých opatrení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre školy, žiakov, študentov, učiteľov resp. iných používateľov

eAktovka - Edičný portál

08. apríla 2020

MŠVVaŠ SR na základe dohody s vydavateľmi didaktických prostriedkov sprístupnilo elektronické verzie učebníc a metodických príručiek výlučne pre pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov, žiakov a rodičov žiakov pre možnosť domácej výučby.

K vybraným materiálom sa dostanete prostredníctvom Edičného portálu v časti eAktovka, po zadaní prístupového účtu:

rodičia
meno: rodic@iedu.sk
heslo: ucebnica

žiaci
meno: ziak@iedu.sk
heslo: ucebnica

pedagogickí a odborní zamestnanci
meno: ucitel@iedu.sk
heslo: ucebnica

MŠVVaŠ SR v súčasnosti pracuje na adresnom sprístupnení učebníc a metodických príručiek pre jednotlivých používateľov.
Do tejto doby budú platné hore uvedené prístupové účty a zároveň si Vás dovoľujeme požiadať o prihlasovanie sa iba pod účtom, ktorý Vám prináleží.

Súbory PDF – sú sprístupnené po zadaní základného prihlásenia
Súbory PPDF – sú súbory, ktoré sú z dôvodu vyššej ochrany autorských práv otvárané cez aplikáciu Microsoft Azure Information Protection.
(Pre prvotné prihlásenie a následné otvorenie šifrovaného dokumentu je potrebné zadať znovu prihlasovacie údaje).
Návod na otvorenie súborov PPDF pomocou Microsoft Azure Information ProtectionPonuka od spoločnosti Pisaniehravo.sk

30. marca 2020

Firma Pisaniehravo.sk, poskytuje pomoc učiteľom formou bezplatného používania aplikácie na výučbu písania "všetkými desiatmi" - Pisaniehravo.sk do 30.4.2020.
Školy sa môžu registrovať TU: Registrácia škôl
Návod na použitie aplikáciu nájdete TU: Návod na domácu výučbu.Ponuka od spoločnosti SILCOM Multimedia SK

30. marca 2020

Spoločnosť SILCOM Multimedia SK, popredný slovenský vydávateľ výučbových programov, sa rozhodla vzhľadom na mimoriadnu situáciu sprístupniť kompletnú ponuku výučbových programov na portáli Didakta.sk na celú dobu karantény pre učiteľov, rodičov i žiakov zadarmo.
Spolu je k dispozícii 39 interaktívnych titulov pokrývajúcich široké spektrum vyučovaných predmetov pre prvostupňové i druhostupňové vzdelávanie. Programy sú určené predovšetkým k precvičovaniu a overovaniu vedomostí a znalostí žiakov.
Prístup k interaktívnej výučbe je zabezpečený jediným spoločným menom a heslom pre všetkých požívateľov:

Web: www.didakta.sk

Login: minedu@didakta.sk

Heslo: MINEDU

Technické informácie:
K obsahu portálu môžete pristupovať pomocou bežného webového prehliadača alebo nášho Projektoru - vzhľadom ku končiacej podpore obsahu vo formáte Adobe Flash vo webových prehliadačoch doporučujeme práve náš Projektor - zdarma.

Aplikáciu DidaktaSK Projektor je možné sťahovat z tohoto linku: DidaktaSK-Setup-1.0.0.zip (verzia pre OS Windows 7, 8, 10). Po spustení inštalačného súboru sa môže objaviť oznámenie SmartScreen filtra programu Windows Defender - pre pokračovanie v inštalácii kliknite na odkaz „Ďalšie informácie“ a potom vyberte „Spustiť aj v tomto prípade“. Ďalej podporujeme linuxové distribúcie a Mac OS (link na vyžiadanie).
V prípade použitia webového prehliadča doporučujeme použiť Microsoft Edge (najrýchlejšie nastavenie a povolenie Flash) pred Google Chrome.
Ako povoliť obsah v Microsoft Edge: https://support.microsoft.com/sk-sk/help/4532571/microsoft-edge-turn-on-flash
Ako povoliť obsah v Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/6258784?hl=sk
Upozorňujeme, že pre uživateľov z radov rodičov a žiakov vzhľadom k ich množstvu neposkytujeme z kapacitných dôvodov živú technickú podporu na telefónnych linkách spoločnosti, všetky prípadné technické informácie sú uvedené na našom webe v sekcii Podpora.

Akcie platí do odvolania – predpokladáme, že do doby nástupu žiakov späť do škôl.Ponuka od spoločnosti WocaBee

26. marca 2020

Ing. Michal Ošvát, CEO and Founder firmy WocaBee s.r.o., poskytuje bezplatnú pomoc učiteľom cudzích jazykov formou bezplatného používania aplikácie WocaBee počas celého obdobia zatvorenia škôl plus ďalšie dva týždne po obnovení výučby. Aplikácia umožňuje učenie cudzích jazykov na diaľku, komunikáciu učiteľa smerom k žiakom, ako aj online písomky alebo hry. Dištančné vzdelávanie s aplikáciou funguje veľmi jednoducho – učiteľ do webovej aplikácie priebežne zadáva balíky slovíčok a fráz, ktoré si žiaci precvičujú v pohodlí domova. Návod na použitie aplikáciu nájdete TU: WocaBee - Návod.Ponuka od spoločnosti TAKTIK

19. marca 2020

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu sa naše vydavateľstvo rozhodlo o sprístupnenie kompletnej interaktívnej výučby na celú dobu karantény pre učiteľov, rodičov i žiakov zadarmo. Ide o balíček 50 titulov pre prvostupňové i druhostupňové vzdelávanie (slovenský jazyk, prvouka, matematika, geografia, fyzika, chémia, biológia, dejepis, anglický jazyk, príprava na Testovanie 5 a 9).Prístup k interaktívnej výučbe získajú učitelia i fyzické osoby prostredníctvom "nulového nákupu", na základe ktorého im bude na zvolený e-mail doručená bezplatná licencia a prihlasovacie údaje do interaktivity (interaktivita.taktik.sk). Naša interaktivita funguje online, nič nie je potrebné sťahovať ani inštalovať. Každý zaregistrovaný (fyzická osoba, škola) má možnosť licenciu ďalej šíriť bez nutnosti nákupu, iba cez odkaz na zdieľanie. Jej distribúcia je teda plošná a rýchla. Podrobný návod na zisk bezplatnej licencie nájdete tu.VÝZVA Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu s názvom IT FIRMY POMÔŽTE SLOVENSKU

15. marca 2020

V prípade záujmu o zapojenie sa do výzvy, prosím, kontaktujte generálneho riaditeľa Sekcie IT verejnej správy, Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Jaroslava Kmeťa na e-mail jaroslav.kmet@vicepremier.gov.skUsmernenie MŠVVaŠ SR #4

12. marca 2020

Usmernenie ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach (PDF 880KB)Usmernenie MŠVVaŠ SR #3

10. marca 2020

Usmernenie ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR k šíreniu koronavírusu (PDF 792KB)Usmernenie MŠVVaŠ SR #2

9. marca 2020

Usmernenie ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR k šíreniu koronavírusu (PDF 622KB)Usmernenie MŠVVaŠ SR #1

28. februára 2020

Usmernenie ministerky školstva, vedy, výskumu a špoortu SR k šíreniu koronavírusu (PDF 493KB)Callcentrum je k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 hod. do 16:00 hod. na bezplatnom telefónnom čísle 0800 138 033 alebo e-mailovej adrese helpdesk@iedu.sk.